Doktora Sorun.
Sweet Power Uzmanlarca Onaylanmıştır.

Cüneyit …..

Hocam merhaba. 1 haftadır yazıcam vakit bulamadım bir türlü. Size teşekkür etmek istedim. Ben yüksek tansiyon hastasıyım. 1 Sene önce yapılan kan tahlilimde kolestrol 218 iken, Çuha Çiçeği çayınızı içtikten sonra geçen hafta ölçtürdüğümde, kolestrolün 164 e indiğini gördüm. Doktorum çok şaşırdı ve ne yaptın böylede düştü dedi. Halbuki ne kızartmadan vazgeçtim, ne de extra bişey. Sadece çayınızı aksatmadan, sizin söylediğiniz gibi 2 ay 9 gün kullandım. Bu sayede 170 e 140 olan tansiyonum 120 ye 85 olmuştu. Hemde tansiyon ilacımı almadan ölçtürdüm. Sizden Allah razı olsun. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Çaydan az kaldı, onuda kapsül almadan 1 gün öncesi ve bir gün sonrası almayı düşünüyorum. Devam etmeye gerek var mı bilmiyorum. Allah razı olsun sizden, gerçekten çok teşekkür ederim Soner hocam.

Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Eğer kolloidal gümüşü duymamışsanız, sinüs enfeksiyonu  ya da soğuk algınlığı gibi genel sağlık sorunlarına alternatif tedaviler arayışındaysanız, yeterince yakında olacaksınız .

 

Çoğu sağlık gıda deposu ve eczaneler, çeşitli kolloidal gümüş markalarını stoklar ve elbette, internette kolloidal gümüş faydaları hakkında çok miktarda bilgi bulabilirsiniz. Ne yazık ki, pek çok kaynak birbiriyle çelişen görüşlere sahip olduğundan, buradaki bilgiler kafa karıştırıcıdır.

Bir yandan, kolloidal gümüş hakkındaki binlerce kişisel referans hakkında, duyduğunuz hemen hemen tüm hastalıklara sahip insanlara yardımcı olacaksınız. Ayrıca, tüketicileri güvenlik endişeleri hakkında uyaran bazı iyi bilinen sağlık sitelerine rastlayacaksınız.  Genellikle, bu kaynaklar 1999'da FDA tarafından, kolloidal gümüşün kullanımını destekleyen hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını iddia eden bir beyanda bulunur.

Bu tür bir bilgi, en bilgili doğal sağlık meraklılarını bile karıştırır, bu yüzden yardım eli vermek ve bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olacak kanıtlanmış bazı bilgiler vermek istiyorum.

 

Kolloidal Gümüş Faydaları Nasıl Çalışır? 

1996 yılında Richard Davies ve Silver Institute of Samuel Etris tarafından yazılan bir rapora göre, kolloidal gümüşün vücudu iyileştirmeye yardımcı olabileceği üç temel yol var:

1 Katalitik Oksidasyon:  Gümüş, bakteriyel ve virüsleri çevreleyen sülfhidral (H) gruplarıyla kolayca reaksiyona giren oksijen moleküllerine doğal olarak tutunur. Buna karşılık, bu, biyokimyasal enerjiyi besinlerden adenosin trifosfata (ATP) dönüştürmek için organizmaların hücrelerinde yer alan metabolik reaksiyonlar ve süreçler dizisi olarak tanımlanan hücresel solunum olarak bilinen yaşamı koruyucu hücresel süreci bloke etmeye yardımcı olur. ve daha sonra atık ürünleri bırakın. ”

2 Bakteriyel Hücre Membranları ile Reaksiyon:  Gümüş iyonları doğrudan bakteri hücre zarlarına yapışabilir ve aynı solunum engelleme etkisini üretebilir.

3 DNA ile bağlanma: Pseudomonas aeruginosa'da  tam olarak bakteri DNA'sına girmek için% 12'ye kadar gümüş tespit edilmiştir  . Tek bir kaynağa göre, “Gümüşün DNA'yı birbirine bağlayan hidrojen bağlarını yok etmeksizin DNA'ya nasıl bağlandığı tam olarak bilinmese de, DNA'nın çözülmesini engeller,  hücresel çoğalmanın gerçekleşmesi için önemli bir adımdır.”

 

Toplam 8 Kanıtlanmış Kolloidal Gümüş Faydaları 

Hücresel solunum üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olan kolloidal gümüş, birçok tıbbi kullanımın sağlanması dahil olmak üzere çeşitli yollarla vücuda yarar sağlar. Tıbbi literatür tarafından özellikle desteklendiğini düşündüğüm 8 kanıtlanmış iyileştirici özellik vardır.

1. Antibakteriyel ve Antimikrobiyal 

Birincisi, kolloidal gümüşün antibiyotiğe dirençli süperbugları kontrol etme kabiliyeti   şaşırtıcıdır. 1980'lerde UCLA Tıp Okulu'nda çalışırken, Larry C. Ford, MD, küçük miktarlarda gümüşe maruz kaldığında birkaç dakika içinde imha edilen 650'den fazla hastalığa neden olan patojenleri belgeledi.

Kolloidal gümüş, modern reçeteli antibiyotik karşıtının aksine, öldürülen organizmalarda direnç veya bağışıklık yaratmaz. Bu nokta, özellikle son yıllarda ABD'de 2 milyondan fazla insanın antibiyotiğe dirençli enfeksiyonlar sonucu hastalığa yakalandığını ve bu enfeksiyonlardan 23.000 kişinin öldüğünü bildiren Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ışığında yeterince vurgulanamaz. .

Buna ek olarak, Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi'nde yayınlanan bir çalışma,  hem aerobik hem de anaerobik bakterilere karşı geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ajan olarak iyonik kolloidal gümüşü destekledi, ancak bunun aktivitesi mantarlara karşı belirgin değildi.

2. Yara Bakımı / Cilt Sağlığı

Robert O. Becker, MD, kolloidal gümüşün ciltte ve diğer yumuşak dokularda iyileşmeyi uyardığını söylüyor. ( 8 ) Pharmacognosy Communications tarafından 2012 yılında hazırlanan bir araştırma makalesinde, yanıklar, pamukçuk, periodontit ve diğer durumları tedavi etmek için topikal kullanım için belirli kolloidal gümüş preparatlarının düşünülmesi özellikle tavsiye edilmiştir.

Örneğin, ringwormu (Tinea capitis) evde kolloidal gümüş ile tedavi edebilirsiniz, çünkü güçlü bir anti-fungaldir. Cildin üst tabakasında yaşayan bir mantarın neden olduğu, ringworm yuvarlak, pullu yamalar olarak ortaya çıkar. Bu, bulaşıcıdır ve cilt temasıyla ve giyim gibi kirlenmiş maddelerle yayılır.

Kolloidal gümüş, sedef ve egzama  gibi pek çok  deride de yaşanır . Yanıklardan kaynaklanan doku hasarlarını sıyrmak ve hatta onarmak için rahatlatıcıdır. Aslında, bir kolloidal gümüş bazlı nanogel, Aile Hekimliği ve Temel Bakım Çalışması çalışmasında yüzeysel pelet tabancası yaraları için pansuman olarak başarıyla kullanılmıştır . Yaralar ve hatta kronik yaralar için bu tür gümüş nanopartikül bazlı jel yara örtüsü daha yaygın hale geliyor.

Topikal gümüş, tarihsel olarak yanıklarda kullanıldı, ancak antibiyotiklerin gelişinden sonra kullanım 1960'lara kadar popülerlik kazandı. SSD kremini oluşturmak için gümüş nitrat ve sodyum sülfadiazin kombinasyonu birçok hastada yanık iyileşmesine yardımcı olmuştur.

Bir yara vakum sisteminin bir parçası olarak özel bir köpüğe gümüş bir kaplama uygulamak, in vitro antibakteriyel aktivite sağlar. “Bu teknoloji, cilt grefti için enfekte kronik venöz staz yaralarının hazırlanmasına yardımcı olabilir, sonuçta daha iyi iyileşmeye yol açar.”

 

3. Pembe Göz / Kulak Enfeksiyonları 

Pembe göz, göz küresi ve göz kapağı astarını kaplayan iltihaplı bir mukozadır ve esas olarak bakteriyel veya viral bir enfeksiyondan kaynaklanır. Kolloidal gümüş, bu tahriş edici ve oldukça bulaşıcı virüs ve bakterilere karşı derhal harekete geçmek için kullanılabilir.

Enfekte olmuş göze uygulandığında, küçük gümüş kolloidler enfekte olmuş hücreleri elektromanyetik olarak çekerek ve yok edilmek üzere kan dolaşımına göndererek toplarlar.

Modern reçeteli antibiyotik ilaçlarımız spesifik bakterilere karşı çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak  kulak enfeksiyonlarına  birden fazla bakteri sınıfı neden olabilir veya hatta mantar olabilir.

Bu durumda, reçeteli antibiyotik işe yaramazken, kolloidal gümüş, enfeksiyonunuza neden olan şeyden bağımsız olarak etkilidir.

4. Antiviral

Kolloidal gümüşün yararları HIV / AIDS, zatürre, uçuk, zona ve siğiller için bir anti-viral olarak yaşanabilir. Optimum Beslenme Enstitüsü'nden Dr. Martin Hum, kolloidal gümüşü virüsleri hızlı bir şekilde durdurmanın doğal yollarından biri olarak listelemektedir.

Kolloidal gümüş virüsü boğar ve hatta AIDS hastalarında HIV virüsünün aktivitesini azaltabilir. Ayrıca, kolloidal gümüşün hepatit C virüsüne karşı etkinliğinin çok sayıda anekdotsal hesabı vardır.

5. Anti-inflamatuar

Kolloidal gümüş aynı zamanda harika bir  anti-inflamatuar  ilaçtır. Vaka noktası: Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) araştırmacıları kolloidal gümüş ile tedavi edildikten sonra inflamasyonun etkilerini incelediler; Gümüşle tedavi edilen domuzların iltihaplı cildinin 72 saat sonra normal-yakın cilde maruz kaldığını, diğer tedavi gruplarının da gümüş ile muamele görmediğini bulmuşlardır.

Araştırma, birçok insanın yıllardır anekdot olarak tanıdığı şeyi yansıtmaya başlıyor – bu kolloidal gümüş şişliği azaltabilir, hızlanmayı hızlandırabilir ve hücre iyileşmesini hızlandırabilir!

6. Sinüzit

Sinüs enfeksiyonlarını kontrol etmek için yaygın olarak kullanılan kolloidal gümüş, geçen yıl Uluslararası Allerji ve Rinoloji Forumu'nda yayınlanan bir araştırmaya göre, insanlara burun spreyi olarak faydalı olabilir.

Özellikle Staph aureus'u  öldürmek için gösterilen  bir “neti tencereye” birkaç damla gümüş veya burun boşluğunuza doğrudan uygulayarak ve başınızı geriye doğru eğerek boğazınızı tahliye etmenize izin verebilirsiniz.

Ayrıca, son araştırmaların, patojenlerin gizli enfeksiyonlarının, yaygın alerjiler ve astım ile ilişkili solunum yolu inflamasyonu nedeni olabileceğini gösterdiğini belirtmek önemlidir  . Kolloidal gümüş, Pseudomonas aeruginosa i neksiyonlarını yok eder  , bu da havadaki alerji hastalarının genellikle kolloidal gümüşten bu kadar dramatik bir rahatlama bulmasının sebebi olabilir.

 

7. Soğuk / Grip / üst solunum yolları enfeksiyonları

Bazıları, kolloidal gümüşün domuz gribi de dahil olmak üzere tüm grip türlerini ve aynı zamanda soğuk algınlığını önlemeye yardımcı olduğunu iddia etmektedir  .

Bunu klinik olarak test etmek için çok az çalışma yapılmıştır, ancak 2011 yılında NIH, soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığından muzdarip 12 yaşından küçük 100 çocuğu alıp iki gruba ayırmıştır; Birinci gruba kolloidal gümüş ve beta glukan çözeltisi ve ikinci grupta tuzlu su çözeltisi uygulandı. Her iki grup da tedaviden faydalansa da, kolloidal gümüş grubundaki insanların% 90'ı tamamen iyileşti!

8. Pnömoni 

Bronşit ya da zatürree ile savaşmak söz konusu olduğunda, modern ilaçlarımız etkinliklerinde sınırlı kalmıştır . Tipik olarak, antibiyotikler ilk savunma hattı olarak uygulanır, ancak pnömoni viral olduğunda, antibiyotikler en azından yardımcı olmaz. Kolloidal gümüşün güzel tarafı, patojenden bağımsız olarak yardımcı olabilir.

Kolloidal gümüş, içsel olarak alındığında bronşit ve zatürreye karşı savaşmaya yardımcı olmak için dikkat çekici bir üründür, ancak bunu kullanmak için daha etkili bir yoldur? Sadece ciğerlerine çek.

Bu şekilde gümüş, akciğerlerde bulunan ve bronşit veya zatürreye neden olan mikroplara doğrudan temas eder. Temelde solunum desteği kullanmakla aynı şeydir ve birkaç gün içinde temizler.

Şimdi, kolloidal gümüşün akciğerlere alınması için en etkili yöntem bir nebülizatör kullanmaktır. Genellikle, bir çay kaşığı yaklaşık 10 ila 15 dakika boyunca günde üç kez kullanın.

 

 

 

Kolloidal Gümüş Nedir?

Buzdolabının icadından önce, gümüş sikkenin bir koruyucu kap olarak bir süt kabına dökülmesi yaygın bir uygulamadır. Çünkü gümüşün alg, bakteri ve diğer istenmeyen organizmaların büyümesini engellediği bilinmektedir.

Antik zamanlara dayanan gümüş, hastalıkların yayılmasını durdurmak için de popüler bir yoldu. Doğal antibiyotik olarak kullanımı, modern antibiyotiklerin geldiği 1940'lara kadar devam etti.

Bugün, insanların, gümüşün gümüş faydalarını deneyimlemek için sularına gümüş sikkeler bırakmaları gerekmiyor! Tek yapmanız gereken, mağazada satın aldığınız bir şişeden dikkatlice birkaç damla almaktır;

Nanometre boyutlu askıda gümüş parçacıkları içeren bir su çözeltisi. Toplam gümüş içeriği, milyonda parça (ppm) ile sayısal olarak aynı olan litre başına litre mili (mg / L) olarak ifade edilir. Toplam gümüş içeriği iki gümüş formuna ayrılır: iyonik gümüş ve gümüş parçacıklar.

Temel olarak “kolloidal gümüş” olarak pazarlanan üç tip ürün vardır ve bunlar şu şekilde kategorize edilebilir:

1. İyonik gümüş 

İyonik gümüş çözümleri, gümüş içeriği esas olarak gümüş iyonları olan ürünlerdir. İyonik gümüş genellikle kolloidal gümüş olarak pazarlanmakla birlikte, gerçek kolloidal gümüş değildir. Üretilmesi en az pahalı olduğu için, bu kategorideki en popüler ürün iyonik gümüştür. Sorun? Gerçek kolloidal gümüşün yapabileceği aynı faydaları üretmez.

2. Gümüş Protein

Büyük gümüş parçacıklarını askıya almak için, gümüş protein bazlı ürünler jelatin ekliyor. Gümüş protein, piyasadaki en popüler kolloidal gümüş ürünüdür ve gümüş protein tozuna su ekleyerek kolaylıkla yapılabilir. Yine, aynı zamanda sık sık kolloidal gümüş olarak pazarlanır ve etiketlenir, ancak gerçek şey için karıştırılmamalıdır. Gümüş protein, insan kullanımı için daha az etkilidir ve gerçek kolloidal gümüş faydalarını deneyimlemezsiniz.

  3. Gerçek  Kolloidal Gümüş 

Son olarak, gerçek gümüş kolloidler, gümüş içeriğinin büyük çoğunluğu nanometre boyutlu gümüş parçacıklarından oluştuğu için herhangi bir protein veya başka katkı maddesi içermez.

Kolloidal Gümüş Yan Etkileri

Ulusal Özgür ve Bütünleştirici Sağlık Merkezi, kolloidal gümüşün bazı ilaçların zayıf emilimine yol açabileceğini bildirse de, kolloidal gümüş kullanımına yan etkilerin bile var olduğunu gösteren sınırlı araştırmalar vardır.

Bununla birlikte, argyria (insanlar maviye dönüştüğünde) denen geri dönüşü olmayan bir duruma neden olan birçok uyarıya rastlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bu, gerçek kolloidal gümüşün yanlış kullanılması değil, iyonik gümüş veya gümüş proteini gibi kolloidal gümüş olarak pazarlanan diğer daha ucuz ürünlerden kaynaklanır.

Dikkate alınması gereken bir nokta, kolloidal gümüşün güçlü bir antibakteriyel ajan olduğu için, uygun bir mikroflora dengesini sağladığınızdan emin olmak için kullanım sırasında probiyotiklerle takviye ettiğinizden emin olmalısınız.

HEKİMOĞLU gerçek kolloidal gümüş suyunu sizlerin hizmetine sunuyoruz. 500 Ml. cam şişede kargo dahil sadece 50 tl ye kapınızda.

 

Anasayfa | Hakkımızda | Müşteri Yorumları | S.S.S | Gizlilik Bilgileri | Teslimat | Soru ve Cevaplar | İletişim
Copyright © 2012 - Sweet Power Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde tanıtımı yapılan ürün reçeteye tabi ilaç olmayıp doğal destek amaçlı ve gıda takviyesi olarak kullanılır. Ürününün kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle doktor ya da eczacınıza danışınız.
Ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi ve diğer sorularınız için telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz.